Massaaž

Klassikaline ehk rootsi massaaž
Kõige enamlevinud massaažiliik. Enamasti kasutatakse abivahendina pisut õli. Sisaldab silitamis-, hõõrumis-, pigistamis-, muljumisvõtteid. Vajadusel kasutatakse ka kergeid löökvõtteid.

Eesmärk on verevarustuse parandamine, jääkainete organismist väljaviimine, lihaspingete alandamine, stressi maandamine.

Turbamassaaž
Turvast on juba aastasadu kasutatud edukalt mitmete vaevuste raviks. Soovee ja turba tervendavat mõju on uuritud nii Euroopas kui ka Eestis. Sobivatest tingimustest kaevandatud turbas sisalduvad fulvo- ja huumushapped, mitmed vajalikud keemilised elemendid, nagu magneesium, vask, tsink ja raud.

Abi ja leevendust annab turvas eelkõige reumaatiliste haiguste ning nahaprobleemide korral. Tõhusalt aitab ta vabaneda tselluliidist ning mõnusa ja sooja turbahoolduse käigus leevenduvad stress ja närvipinge. Turvas pehmendab, koorib ja sügavpuhastab nahka. Kergendav mõju on raviturbal akne, ekseemide ning ka psoriaasi puhul.

Spordimassaaž
Aitab taastuda peale pingelist treening- või võistlusperioodi, samuti valmistada organismi nendeks ette. Kasutatakse samu võtteid, mida klassikalises massaažis. Lisaks veel venitusi ja lihasgruppide eraldamise võtteid. Massaaž viiakse läbi kehaosadel lihasgruppide kaupa. Haarab lihasgruppe sügavamalt, samuti kõõluseid ja liigesepiirkondi.

Spordimassaaž parandab vedelike ringlust organismis, aitab lõdvestada lihaseid, suurendab liigeste painduvust ja liikumisulatust, aitab leida sobiva emotsionaalse tasakaalu. Traumade järgselt on spordimassaaži ülesandeks alandada valu, parandada väiksemaid vigastusi ja kiirendada taastumisprotsessi.

Šokolaadimassaaž
Šokolaadimassaaž on rahustav, tekitab rahulolu ja õnnetunde. Šokolaadil ja selle aroomil on tugev rahustav ning stressi maandav mõju. Mõju on organismile sarnane antidepressandiga – ergutab serotoniini (tuntud õnnehormoonina) tootmist. Stimuleerib lihaste ainevahetust ja kontrollib küllastustunnet, st. vähendab söögiisu ja ka magusavajadust. Stimuleerib ka endorfiinide tootmist. Endorfiinid stimuleerivad naharakkude uuenemist, aeglustavad kortsude tekkimist, mõjuvad ka valuvaigistavalt, toimivad soodsalt mälule.

Šokolaadiõli niisutab, toidab toniseerib nahka. Pärast protseduuri on nahk sametiselt pehme. Massaažijärgselt pole vaja õli maha pesta, sest see määrib vaid minimaalselt. See-eest kehale jäetuna püsib selle mõju kauem. Siin kasutatav šokolaadiõli on valmistatud naturaalsetest toorainetest, sisaldab ka kaneeli ja kardemoni eeterlikku õli.

Tselluliidimassaaž
Tselluliit on lokaalne rasvkoe ainevahetushäire. Tselluliidimassaaži käigus parandatakse naha verevarustust, tekib hüpereemia, kiireneb vere- ja lümfiringe. Väheneb rasvade ladestumine ning paraneb lihaste toonus. Massaaž rahustab närvisüsteemi, vähendab stressi ja ärevust, samuti paraneb hormonaalne tasakaal.

Tselluliidimassaazi käigus kasutatakse abivahendina kummist kuppe, mis efektiivselt ja sügavalt mõjutavad pehmeid kudesid. Oluline on ka spetsiaalse koostisega õli kasutamine, mis sisaldab ainevahetust parandavaid eeterlikke toimeaineid.

Meemassaaž
Mee tervistavad omadused on teada juba iidsetest aegadest. Seda mitte ainult seespidiselt toimelt. Massaažis kasutatakse mett kleepainena, mis aitab tõhusalt organismist eemaldada jääkaineid. Selle tulemusena paraneb naha ja selle all paiknevate kudede verevarustus ja lümfiringlus. Meemassaaž aitab leevendada tselluliiti ja puhastab nahapoore. Samuti on see hea pingete maandamiseks.

Kupumassaaž
See massaažiliik põhineb kummist kuppudega tekitataval vaakumil. Töödeldakse sügavamalt lihaskudesid, samuti kasutatakse ka liigestel. Muudab aktiivsemaks vere- ja lümfiringluse. Puhastab ja trimmib nahka, mõjutab siseorganite tööd, eriti hea kopsudele. Tugevdab organismi immuunsüsteemi. Kombineeritakse klassikalise massaaži võtetega. Koos tasakaalustatud toitumise- ja liikumisega annab soodsaid tulemusi tselluliidiga võitlemises.

Massaaži ei ole lubatud teha, kui esinevad järgmised seisundid:

  • kõrge vererõhk
  • palavik
  • ägedad põletikulised protsessid
  • halvaloomulised kasvajad
  • samuti ei tehta massaaži veenilaiendite piirkonnas

 

Massaaži tulles oleks hea varuda endale natuke aega, et ei peaks pärast seda kuhugi kiirustama. Kuna ainevahetus kiireneb, oleks sobiv juua protseduurijärgselt kas mineraalvett või siis ravimteed ning koheselt mitte süüa.